Nieuws

De BRUZZKet-Quiz: Kom meer te weten over de antwoorden (77)

Elke week test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd. Na de quiz kan je dit artikel lezen om meer uitleg te krijgen over de quizvragen.

1. Brussel kleurt opnieuw rood met ‘Rode Lijn voor Gaza’-betoging

4b4ddb6b-belgaimage-133527406.jpg
© Belga Image

De straten van Brussel kleurden zondagnamiddag opnieuw rood voor de tweede editie van Rode Lijn voor Gaza. Dat is een betoging uit steun voor de Palestijnen en de slachtoffers van de oorlog in Gaza.

De organisatoren vroegen aan iedereen om in het rood gekleed te komen, om een krachtig signaal te geven aan onder andere de overheid.

De politie telde 70.000 betogers, de organisatie heeft het over 110.000 deelnemers.

2. Buurtbewoners verzamelen tegen drugsgeweld in Bonneviepark

In het Molenbeekse Bonneviepark zijn tientallen kinderen, ouders en buurtbewoners woensdagmiddag samengekomen om te protesteren tegen het drugsgeweld. In het park zijn er al langer drugsdealers aanwezig. Maar de afgelopen weken werd het er nog gevaarlijker.

Dat komt omdat er heel wat schietpartijen in de buurt waren. De kinderen uit de buurt, onder andere leerlingen van de Vier Winden Basisschool die naast het park ligt, willen dat al het geweld stopt.

3. Allereerste Brusselse hondencafé opent in Elsene

download_1.png
© BRUZZ

Sinds vorige week kan je samen met je hond iets gaan drinken in het Dogood Café in Elsene. Er is zelfs een menukaart speciaal voor honden.

Het café is ook meer dan gewoon een plek voor honden en hun baasjes. Het is ook een sociaal initiatief, want de bediening wordt er gedaan door mensen met een beperking. Ook zullen er momenten zijn om adoptiehonden te koppelen aan een nieuw baasje.

4. Brusselse luchtvervuiling nam afgelopen tien jaar af

950ac127-20240918begin-september-2024-lage-emissiezone-lez-het-brussels-gewest-euronorm-5.jpg
© Photonews

Volgens metingen van Leefmilieu Brussel is de luchtvervuiling in Brussel langzaam afgenomen de laatste tien jaar. Leefmilieu Brussel is een overheidsdienst die onder andere onderzoek doet naar milieu.

Enkele verklaringen voor deze gezondere lucht zijn de invoering van de lage-emissiezone, waardoor er minder vervuilende wagens in Brussel rijden, en dat mensen over het algemeen de auto minder gebruiken.

5. Brandweer bevrijdt ramenplaatsers die vastzaten op 35 meter hoogte

Twee arbeiders die ramen plaatsten zaten donderdagmiddag vast in hun gondel, de lift waarmee ze naar boven gaan, in de buurt van het Centraal station.

De Brusselse brandweer kon hen gelukkig snel bevrijden. Omdat ze zich op 35 meter hoogte bevonden, gebruikte de brandweer daarvoor ‘The Beast’. Dat is een ladderwagen die tot 64 meter hoog kan reiken.

BRUZZKet Quiz

Elke week test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd.
Lees meer over