Quiz

De BRUZZKet-quiz: kom meer te weten over de antwoorden (86)

© Belga

Elke week test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd. Na de quiz kan je dit artikel lezen om meer uitleg te krijgen over de quizvragen.

1. Kwart van de bedden bij Samusocial gaat naar minderjarigen

1675e18b-belgaimage-93680492.jpg
© Belga

Ongeveer een vierde van de 1.100 bedden bij de Brusselse daklozenorganisatie Samusocial gaat naar minderjarigen. Dat meldt de organisatie naar aanleiding van een nieuwe campagne waarin ze het probleem van jonge kinderen op straat onder de aandacht wil brengen.

Samusocial laat ook weten dat er elke maand gemiddeld twee pasgeboren baby's in de daklozenopvang belanden. Maar er is ook een plaatsgebrek, waardoor gezinnen met jonge kinderen vaak moeten worden weggestuurd. Sinds september moest de organisatie al 613 families weigeren omdat er te weinig bedden zijn.

2. Rusthuisbewoners krijgen VIP-ticket voor RWDM-match

download_3.png
© BRUZZ

De senioren van rusthuis Mettewie in Molenbeek trokken naar het Edmond Machtensstadion, in de buurt van hun woonzorgcentrum. Daar kregen de ouderen taart én gratis plaatsen in de VIP-tribune om naar de wedstrijd tegen Beerschot te kijken.

Een leuke uitstap dus voor de bewoners van het rusthuis. "Het is de eerste keer dat ik naar het voetbal kom. Het is een mooi terrein en een mooie tribune," vertelt bewoner Jeanine.

3. Toegangshelling van chocolatier Eclat Cacao gestolen

0ec9b523-45d9e75c-57702698114198956768088858828587660960485128n-1.jpg
© Eclat cacao

In Sint-Pieters-Woluwe is chocolatier Éclat Cacao het slachtoffer geworden van een opmerkelijke diefstal: de toegangshelling voor mensen met een beperking werd ’s nachts gestolen.

In wat voor wereld leven we?”, reageerde de zaak verontwaardigd op sociale media. “Wie doet zoiets? Wat een gebrek aan respect! Schande over jullie, beste dief (of dieven)!”

4. Brussel-Stad vraagt bewoners om vallende bladeren zelf op te ruimen

40f31eb7-20240312net-brussel-opruiming-herfstbladeren-jette-door-net-brusselcphotonews.jpg
© PhotoNews

De dienst Netheid van Brussel-Stad plaatste 81 bladkorven, een soort bak voor bladeren, waar je gratis gevallen bladeren in kwijt kunt.

De Stad herinnert er aan dat iedere bewoner verplicht is het trottoir voor zijn eigen woning proper en veilig te houden. Dat betekent dus vrij van bladeren, maar ook van sneeuw en ijzel. Als dat niet gebeurt, kunnen bewoners een boete krijgen.

5. Brusselse cheeseburger is zevende populairste gerecht ter wereld op Deliveroo

In het 'Top 100 Rapport' van Deliveroo staat de cheeseburger van Rambo, een Brussels hamburgerrestaurant, op de zevende plaats van meest bestelde gerechten wereldwijd. BRUZZKet-reporter Lars probeert de burger uit om de hype te begrijpen.

Brusselaars bestellen duidelijk veel op Deliveroo, want in de top 100 verschijnen nog twee andere Brusselse gerechten: de boule de berling van bakkerij Renard, en de broodjes van de Syriër Mine Madeh.

BRUZZKet Quiz

Elke week test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd.