Om 11 uur stipt werd er in honderdtal Nederlandstalige, Brusselse basisscholen een hartje gemaakt als actie tegen het lerarentekort in het Brussels onderwijs. Dit doen ze om de minister van Onderwijs Zuhal Demir te bereiken en aandacht te vragen voor het probleem.
Volgens de deelnemende scholen blijft het lerarentekort elke dag stijgen. Hierdoor moesten er meerdere klassen de deuren sluiten. Net zoals in basisschool Balder in Sint-Gillis, waarbij het derde leerjaar moest sluiten in mei.
Daarom werd vandaag deze symbolische actie georganiseerd. Die kwam tot stand door het GO!-onderwijs, het katholiek onderwijs en het stedelijk en gemeentelijk onderwijs. Met deze actie willen de leerkrachten en leerlingen de aandacht trekken van de minister van Onderwijs Zuhal Demir. Alle scholen zullen foto's en filmpjes naar de minister sturen om meer aandacht te vragen voor het probleem.
Vergeet mij niet

De deelnemende Nederlandstalige basisscholen hebben vandaag gewerkt rond het thema 'Vergeet mij niet', waarbij verwezen wordt naar de bloem vergeet-me-nietje. Samen een hartje vormen en nog een creatieve opdracht maken, dat was de bedoeling van deze actie.
Wij zijn langs geweest bij basisschool Koningin Astrid. Ze hebben het hartje in de kleur van het bloempje gemaakt met witte, blauwe en gele tinten. In het hartje kan je de woorden 'Vergeet mij niet' terugvinden. Kijk hieronder naar hun hartje.