Nieuws

Molenbeek test schoolstraat aan basisschool De Klimpaal

© Julie Vanheuverzwijn

Vanaf 9 november start een testfase voor een schoolstraat aan basisschool De Klimpaal in Molenbeek. Aan het begin en einde van de schooldag wordt de Paalstraat afgesloten voor verkeer.

Wat is een schoolstraat?

  • Een straat waar geen auto's, brommers of bestelwagens mogen rijden bij het begin en einde van de schooldag
  • De straat wordt afgesloten met een hek of bloembakken

Een deel van de Paalstraat sluit op sommige uren vanaf volgende week maandag tot en met 12 februari volgend jaar. Tussen 8.15 uur en 8.45 uur, tussen 15.20 uur en 15.50 uur. En op woensdag van 12.15 uur tot 12.45 uur.

Minder autoverkeer op die drukke momenten moet zorgen voor een veiligere omgeving met minder lawaai, minder stress en propere lucht.

Voetgangers, fietsers en hulpdiensten zoals de brandweer of politie mogen wel nog door.

Evaluatie

Aan het eind van de testfase volgt een evaluatie, een soort rapport. Dan gaat de gemeente in gesprek met leerkrachten en ouders om te horen of zij blij zijn met de schoolstraat. Misschien moeten er wel nog wat aanpassingen gebeuren zodat iedereen in de buurt makkelijk aan zijn garagekan bijvoorbeeld. Daarna wordt er beslist of de schoolstraat voor altijd mag blijven of niet.

Volgens vzw Les chercheurs d'air zijn er bijna 40 schoolstraten in heel Brussel.