Vijf jaar. Zo lang heeft Freinetschool De Klimpaal moeten wachten om terug te keren naar hun oorspronkelijke gebouw in de Paalstraat, dat helemaal gerenoveerd werd. De leerlingen zijn alvast blij met de terugkeer, en dat vieren ze met een grote parade.
Freinetschool De Klimpaal kan na vijf jaar vernieuwingen terugkeren naar hun eigen schoolgebouwen. Die vernieuwingen moesten eigenlijk al veel eerder klaar zijn, maar dat is dus niet gelukt.
Tijdens de renovaties moest de school twee keer verhuizen van locatie. En dat voelde soms een beetje aan als kamperen, legt meester Sander uit. “We deelden daar ook onze speelplaats met een andere school.”
Sommige oudere leerlingen herinneren zich de oude schoolgebouwen nog van vijf jaar geleden. Maar voor veel van hen is het de eerste keer dat ze er les krijgen.
Maar of ze zich de school nog herinneren of niet, alle leerlingen zijn blij met hoe de nieuwe gebouwen eruit zien. “Het is heel mooi, met leuke kleuren en decoraties,” vertellen de leerlingen. “Ik ben ook blij dat de school dichter bij mijn huis is.”