The hang-out

Mingus (10) speelt spelletjes in Bib Sophia: 'We hebben hier meer plek dan thuis'

© Saskia Vanderstichele

Elke week toont een ket zijn favoriete plek in de stad. Deze keer neemt Mingus (10) BRUZZ mee naar de spellenclub in Bib Sophia rond een zelf getekend bordspel.

Bio

👉 Naam: Mingus

👉 Leeftijd:10 jaar

👉 Gemeente: Schaarbeek

👉 Favoriete plek: De spellenclub in Bib Sophia

👉 Favoriete spel: Dungeons & Dragons

🔸 Welk spel spelen jullie?

Dungeons & Dragons, een bordspel met veel dobbelstenen. Je speelt met fantasiefiguren die de jackpot moeten pakken. Als je 1 gooit, komt er een monster dat je moet aanvallen met een dobbelsteen van 20. Als je hoger gooit dan het monster is die verslagen en krijg je het wapen. Het is heel moeilijk om 20 te gooien, dat is mij nog maar één keer gelukt.

🔸 Het spelbord is zelf getekend, heb jij dat gemaakt?

Nee, het spel is van Caspar, hij is de verteller. Je kunt het originele bord pakken, maar dat vindt Caspar niet zo leuk. Hij heeft het zelf getekend, het is een klein doolhofje en elke week is het wel een beetje anders.

🔸 Wat maakt het spel zo leuk?

Je moet samenwerken, het is tactisch en er zijn veel leuke mannetjes. Iemand uit de groep heeft thuis een 3D-printer en er voor ons gemaakt. De echte poppetjes kun je op een website kopen. Er zijn er oneindig veel: van elke diersoort en ook nog fantasiebeesten.

🔸 Heb je de bib leren kennen via de spellenclub?

Ik kwam hier al, één keer in de twee weken, om boeken te lezen, vooral strips. Ik hou van fantasieverhalen.

🔸 Waarom is dit de beste plek?

We hebben het gehad over een andere plek, bijvoorbeeld het huis van Caspar, maar hier is het rustiger, het ligt dichter bij school en we hebben meer plek. Thuis wordt er meer gepraat en ben je eerder afgeleid door wat er rond je is.

🔸 Voor carnaval ben je verkleed als piloot. Wil je dat later worden?

Nee, ik zou graag uitvinder worden. Ik hou van dingen maken. Ik wil graag robots in elkaar steken, ik programmeer nu al.

🔸 Welk probleem wil je oplossen met jouw uitvinding?

Oorlog. En milieuvervuiling. En ik zou ook graag de dino's laten terugkomen.

Wil jij ook je favoriete plek tonen? Stuur een mailtje naar ket@bruzz.be

The hang-out

In deze reeks eisen jongeren hun plaats op en toont een straffe Ket wekelijks zijn favoriete plek in Brussel.