Elke week test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd. Na de quiz kan je dit artikel lezen om meer uitleg te krijgen over de quizvragen.
1. Basisscholen vormen een hart tegen lerarentekort
In een honderdtal Nederlandstalige basisscholen maakten leerlingen vrijdag een groot hart. Dat deden ze uit protest tegen het lerarentekort in Brussel. Volgens de deelnemende scholen blijft het lerarentekort elke dag stijgen.
Met hun actie willen de scholen de aandacht trekken van Zuhal Demir, de minister van Onderwijs.
2. Brusselaars mee op het podium met Dua Lipa

Vorige week trad wereldster Dua Lipa drie keer op in een uitverkocht Sportpaleis. Tijdens twee van de drie concerten werd ze op het podium vergezeld door een Brusselse artiest: eerst Pierre de Maere, daarna Angèle.
Met beide zangers heeft Dua Lipa al een nummer uitgebracht. In november van vorig jaar bracht ze met Pierre de Maere een remix uit van haar nummer 'These Walls'. Met Angèle maakte ze in 2020 het nummer 'Fever'.
En ook de derde avond koos Dua Lipa voor een Brusselse artiest: Axelle Red met het lied 'Sensualité'. Maar zij kwam niet mee op het podium.
3. Minstens 75.000 deelnemers aan 'rode lijn voor Gaza'

Zondag kwamen 75.000 tot 110.000 mensen samen uit protest tegen het geweld in Gaza. Vooraf werd gevraagd dat iedereen iets rood zou aandoen, om zo een symbolische rode lijn te vormen. Hun boodschap was: stop het geweld tegen het Palestijnse volk.
Die boodschap was onder andere voor de regering, die volgens de organisatoren veel te weinig doet om de oorlog te stoppen.
De Rode Lijn-betoging was één van de grootste betogingen in België van de afgelopen jaren.
4. Mangia Sempre uit Vorst maakt het 'Beste Balleke van Brussel'

Zondag organiseerde café Les Brasseurs in het centrum de tweede editie van de wedstrijd 'Beste Balleke van Brussel'. Tien Brusselse slagers en charcutiers lieten er hun gehaktballen proeven door een professionele jury en een publiek van veertig andere proevers.
De beslissing van de jury was duidelijk: Mangia Sempre maakt de beste gehaktballen. Het publiek vond dan weer de ballen van Boucherie Peter & Sabine uit Sint-Pieters-Woluwe de beste.
5. Waterbus staat in brand
Een boot van de Waterbus, die langs het kanaal tussen Brussel en Vlaams-Brabant vaart, heeft zondagochtend vuur gevat. Twee schippers die op de boot sliepen merkten de brand snel op.
De brand kon relatief snel geblust worden door de brandweer. Vooral in de cafetaria is er schade.
